CzasDzieci.pl jest największym portalem tego typu w Polsce, skupiającym około miliona użytkowników. Od 11 lat pomaga Rodzicom w rozwijaniu pasji ich dzieci, poleca wartościowe pozycje książkowe, promuje ciekawe warsztaty i zajęcia w największych miastach Polski. Zapewnia także kreatywną rozrywkę oraz zaprasza do udziału w konkursach. Podpowia inspiruje, jak spędzić najwspanialszy czas z Najmłodszymi, by Dzieciństwo pozostawiło cudowne wspomnienia i stało się niezastąpionym fundamentem rozwoju.

Dbając o wszechstronny rozwój dzieci oraz rozwój zamiłowania do literatury, CzasDzieci.pl od wielu lat realizuje dwa ważne projekty:

plebiscyt Słoneczniki dla najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci oraz Ostry Dyżur Literacki.

Słoneczniki - Podstawowym założeniem konkursu jest oddanie głosu rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym dane inicjatywy. To rodzic, jako osoba najbliższa dziecku, najlepiej wie, jak bawiły się dzieci na danych zajęciach i co wyniosły z nich wartościowego. Dlatego prosimy Rodziców o zgłaszanie i komentowanie najwartościowszych według nich inicjatyw, w których uczestniczyli w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy oraz głosowanie na nominowane wydarzenia i oceniane ich.
Kategorie konkursowe opierają się na koncepcji inteligencji wielorakich opracowanej przez H. Gardnera. Są to odpowiednio: Język, Logika, Muzyka, Przyroda, Ruch i Sztuki Wizualne. 

Ostry Dyżur Literacki - W scenografii i konwencji gabinetu lekarskiego merytoryczni specjaliści literatury dla dzieci w kitlach lekarskich rekomendują wartościowe książki indywidualnie dobrane do wieku i preferencji oraz dotychczasowych doświadczeń czytelniczych ze szczególnym uwzględnieniem wartościowych nowości.
Tytuły książek i ich dawkowanie przepisywane są na receptach. Akcja ma za zadanie uzdrowić tych, którym wydaje się, że czytanie jest nudne i zarekomendować kolejne wartościowe tytuły dzieciom, które od książek nie stronią. ​Więcej: TUTAJ