Program na Rodzinnym Pikniku z Książką:

15 września (sobota)
godz. 11:00-15:00 Kraków – Smoczy Gród. Rodzinne warsztaty artystyczne z ŻyWą Pracownią
godz. 15:00-16:00 Warsztaty dla dzieci z Martą Kulą-Ulatowską, autorką książki Mali ogrodnicy w wielkim mieście
godz. 16:00-17:30 Warsztaty ilustratorskie z Anną Kaszubą-Dębską wokół premierowej książki Poczet królowych polskich
 
16 września (niedziela)
11:00-14:00 Kraków – Smoczy Gród. Rodzinne warsztaty artystyczne z ŻyWą Pracownią
14:00-15:00 Wymiana książek w ramach akcji Drugie Życie Książki
15:00-16:00 Kraków – Smoczy Gród. Rodzinne warsztaty artystyczne z ŻyWą Pracownią
16:00-17:30 Warsztaty komiksowe z Arturem Wabikiem
 
Drugie Życie Książki
Przez cały czas trwania Pikniku na stoisku Krakowa Miasta Literatury UNESCO będzie dostępny regał Drugiego Życia Książki – zachęcamy do przynoszenia książek i wymienienia je na inne.
 
 
Kraków – Smoczy Gród
Dwudniowe rodzinne warsztaty artystyczne z ŻyWą Pracownią pod nazwą „Kraków – Smoczy Gród”. Przez cały czas trwania pikniku będzie można pod okiem profesjonalistów wykonać artystyczne smoki z najróżniejszych materiałów, zarówno naturalnych, jak i upcyklingowych (włóczka, drewno, papier, plastik i inne). Z kolei narysowane smoki będzie można umieścić na wielkoformatowej planszy z mapą Grodu Kraka.
 
Warsztaty dla dzieci z Martą Kulą-Ulatowską
Zajęcia mają sprzyjać popularyzacji wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych. Zachęcać do kreowania własnego, przyjaznego świata tu i teraz, w którym zieleń znajduje swoje stałe, bardzo ważne miejsce. Warsztaty są spotkaniem z książką i jej autorką Martą Kulą-Ulatowską, która wprowadzi uczestników w uroki tworzenia własnego „Ogrodu Szczęśliwego”. Czytanie fragmentu książki, wspólne malowanie i projektowanie ogrodu to elementy, których na warsztatach nie zabraknie. „Mali ogrodnicy w wielkim mieście” to wyjątkowa bajka o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Wprowadzając w wyjątkowy świat przyjaźni z ptakami, pszczołami, dżdżownicami i jeżami, edukuje i kształci postawy młodych czytelników. W bardzo naturalny sposób uczy dbałości i odpowiedzialności za otaczający nas świat roślin i zwierząt.
 
Warsztaty ilustratorskie z Anną Kaszubą-Dębską
Półtoragodzinne warsztaty ilustratorskie z Anną Kaszubą-Dębską wokół premierowej książki Poczet królowych polskich, która w nieoczywisty sposób opowiada o kobietach z rodów królewskich. Spodziewasz się opowieści o księżniczkach, które czekają w zamku na księcia na białym koniu? Książka Anny Kaszuby-Dębskiej jest zupełnie inna. Opowiada o kobietach silnych, mądrych, ambitnych i wytrwałych w dążeniu do celu.
 
Drugie Życie Książki
Czyli wielka, bezpłatna akcja wymiany książek. Zachęcamy do przynoszenia książek i wymiany ich na inne tytuły. Zasady udziału w akcji są proste: wystarczy przynieść jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Ważne: tomy muszą być w dobrym stanie. Kto przyniesie wydawnictwa wydane przed 1995 rokiem, będzie mógł wymienić je tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów. Każda książka może znaleźć nowego właściciela!
 
Warsztaty komiksowe z Arturem Wabikiem
Każdy uczestnik zajęć będzie mógł przećwiczyć opowiadanie historii i pokazywanie emocji za pomocą rysunku. Jak to zrobić, wyjaśni podczas warsztatów komiksowych Artur Wabik, artysta znawca komiksu i organizator festiwali komiksowych.


Cały program wydarzenia TUTAJ