Siłą lubimyczytać.pl jest społeczność czytelników, którzy dyskutują, komentują aktualności ze świata książki, przeczesują imponującą bazę książek, dodając wybrane pozycje na półki swoich internetowych biblioteczek, piszą recenzje, śledzą nowości wydawnicze i informacje o ulubionych autorach, a przede wszystkim, wbrew ogłoszonemu w naszym kraju kryzysowi czytelnictwa... pochłaniają i kupują książki. Użytkownicy otrzymują generowane przez system rekomendacje zgodne z ich czytelniczym gustem, mogą wyszukiwać osoby o podobnych literackich upodobaniach (gustoteka), czytać i pisać recenzje, oceniać książki. Lubimyczytać.pl to także opiniotwórczy portal informacyjny, w którym można przeczytać najnowsze wiadomości ze świata literatury, artykuły publicystyczne, felietony, komentarze, wywiady z autorami, a także znaleźć specjalne oferty książkowe i wziąć udział w ciekawych konkursach. Wszystko z myślą o fanach literatury każdego możliwego gatunku i każdego formatu.
 
Misją serwisu jest tworzenie silnej społeczności opartej na literackiej pasji oraz promocja czytelnictwa, a przede wszystkim popularyzacja nowych technologii, które wkraczają do świata książek - mówi Izabela Sadowska, prezes i współwłaścicielka serwisu.
 
Lubimyczytać.pl otrzymało nagrodę Honorową Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2014 w kategorii „Kultura w sieci”, tytuł „Firma Polskiego Internetu 2014” przyznawaną przez InternetStandard,  a Izabela Sadowska została uhonorowana nagrodą „Kobieta biznesu 2016” przez Puls Biznesu oraz statuetką PIK-owego Lauru przyznawaną przez Polską Izbę Książki za promocję książek w mediach elektronicznych i audiowizualnych.
 
 
Kontakt do zespołu lubimyczytać.pl - TUTAJ